Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Nieodpłatna pomoc prawna, poradnictwo obywatelskie i edukacja prawna

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA,
NIEODPŁATNE PORADNICTWO OBYWATELSKIE
I EDUKACJA PRAWNA
W POWIECIE KLUCZBORSKIM

 

Masz problemy prawne, rodzinne lub inne kłopoty życiowe? Do twojej dyspozycji, bezpłatnie pozostają nasi prawnicy i doradcy obywatelscy

 

Więcej informacji:

http://www.powiatkluczborski.pl/aktualnosci/pomoc_prawna.htm

 


OGŁOSZENIE

Starosta Kluczborski informuje, że w związku z ograniczeniami wynikającymi z zagrożenia koronawirusem, bezpośrednie udzielanie nieodpłatnych porad prawnych oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego jest nadal zawieszone do odwołania.

Od dnia 1 stycznia 2021 roku ze względów bezpieczeństwa, porady udzielane będą w dalszym ciągu za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość oraz poza lokalami punktów NPP i NPO.


Mając na względzie powyższe osoba potrzebująca pomocy prawnej przed udzieleniem porady musi:

  • dokonać elektronicznej rejestracji wizyty pod adresem: https://np.ms.gov.pl/opolskie/kluczborski, lub
  • przesłać mailowo na adres: wniosek o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość. Wniosek jest do pobrania na stronie internetowej pod adresem: www.powiatkluczborski.pl, należy go wydrukować, podpisać własnoręcznie i przesłać skan lub zdjęcie na podany wyżej adres mailowy, lub
  • dokonać telefonicznej rejestracji wizyty pod nr tel.: 663-112-118 (poniedziałek, środa, piątek - godz. 9.00-13.00).

Po dokonaniu jednej z ww. czynności prawnik lub doradca obywatelski skontaktuje się w ustalonym terminie z osobą potrzebującą porady prawnej w celu wykonania usługi na odległość.

Informacja o przywróceniu normalnej działalności punktów zostanie niezwłocznie podana na stronie internetowej Powiatu Kluczborskiego, a także wywieszona na tablicy ogłoszeń w siedzibie urzędu.

Za utrudnienia przepraszam

Starosta Kluczborski - Mirosław Birecki

Kluczbork, 30 grudnia 2020 roku


Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa dla mieszkańców Powiatu kluczborskiego:

http://kluczbork.starostwo.nowoczesnagmina.pl/?a=11887

 


NPP_1.png

 NPP_2.png

Dodatkowo od 16 maja 2020 r. poszerzony został zakres nieodpłatnej pomocy prawnej, który obejmie także sprawy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej przez osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą - niezatrudniające innych osób w ciągu ostatniego roku.

NPP_3.png

 NPP_4.png