Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Byczyńska strefa rozwoju przemysłowego

 byczyńska_strefa_rozwoju.jpeg

 

Byczyńska strefa rozwoju przemysłowego

 

Charakterystyka terenu:

Strefa przylega do południowej części miasta, niezabudowana, płaska, o powierzchni 25 ha, świetnie usytuowana - w trójkącie - pomiędzy magistralą kolejową Katowice-Poznań, a drogą krajową nr 11 łączącą Bytom z Kołobrzegiem, która poddawana przebudowie stanie się w bliskim czasie dwupasmową drogą ekspresową S 11.
a. Uzbrojenie: pełne
b. Własność: gmina 8 ha, pozostała część osoby fizyczne
c. Przeznaczenie: zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w obszarze Byczyńskiej strefy rozwoju przemysłowego przewiduje się lokalizację obiektów przemysłowych, produkcyjnych, usługowych, składów lub magazynów.
d. Stan prawny: brak planu zagospodarowania przestrzennego.
Decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu wyda burmistrz miasta po przeprowadzeniu rozprawy administracyjnej.
e. Sposób nabycia: przetarg

Informacje dodatkowe:

a. znaczące ulgi w podatkach dla inwestorów tworzących na obszarze gminy Byczyna nowe miejsca pracy. Zwolnienia w podatku od nieruchomości sięgać mogą nawet do 90%.

b. maksymalna pomoc prawna samorządu dla wspomnianej wyżej grupy inwestorów.

 

 

NIERUCHOMOŚCI ZBYWANE PRZEZ GMINĘ BYCZYNA

 

 

Byczyna, ul. Polanowicka-Kwiasiowskiego, dwie nieruchomości gruntowe niezabudowane:

1. działka budowlana, o pow. 0,5814 ha,
    wartość do przetargu na własność: 61.512,00 zł.
2. działka budowlana, o pow. 3,3959 ha,
    wartość do przetargu na własność: 359.286,00 zł

 

Byczyna, ul. Okrężna 29, lokal użytkowy po b. Gimnazjum o pow. użytk. 1008,74 m/2, działka o pow. 0,2298 ha. Sprzedaż w drodze przetargu.

 

Byczyna, nieruchomość gruntowa położona między ulicami: Dworcową a 400-lecia bitwy po Byczyną o pow. 0,3749 ha. Teren, wg. nieaktualnego już planu zagospodarowania przestrzennego, przeznaczony był pod budownictwo mieszkaniowe i usługi o małej uciążliwości. Wartość do przetargu na własność wynosi: 79.779,00 zł plus 22% VAT.

 

Gołkowice (gm. Byczyna), nieruchomość gruntowa o pow.0,600 ha. Teren pod urządzenia obsługi komunikacji. Sprzedaż w drodze przetargu. Wartość do przetargu: 31.080,00 zł plus 22% VAT.